Дали присъствието на бащата при раждането е вредно за либидото, ще разберем сега.
Специално в България, присъствието на бащата по време на раждането е силно дискутирана тема като преобладават мненията с положителна нагласа. Трябва да се има предвид, че дали бащата ще присъства в родилната зала е свързано не само с неговото с психологическо и емоционално състояние, но и с това на бременната му съпруга, както и от типа на съществуващата помежду им връзка. Изискват се не само вътрешна нагласа и мотивация от страна на бащата, но неговите здрави нерви, за да прояви нужното самообладание и деликатност… А това не е по силите на всеки, защото повечето мъже се страхуват да не се „издънят“ в критичния момент като изпаднат в паника или им стане лошо, виждайки родилните страдания на любимата, които, на практика, не могат да облекчат… Мами се опитаха да обяснят какво е усещането при раждане – вижте какво споделихаАко сте от жените, които са раждали, значи знаете как е. А ако трябва да го опишете с думи, какви щя…Jul 10 2018vsyakajena.com
Родилката, ако не е първескиня, прекрасно знае какво я чака и е наясно доколко нейният съпруг е от силните мъже, които ще стиснат зъби и ще я подкрепят в тежките часове преди самото раждане. Разбира се, тя би била далеч по-спокойна и уверена, ако той е до нея и я подкрепя в трудните моменти; но ако е със слаба нервна система, неговото присъствие само би усложнявало обстановката, защото бледото лице, треперещите ръце на човек, който всеки момент ще припадне, едва ли биха й подействали окуражаващо… Различно е обаче, когато жената ражда за първи път – тогава у нея могат да възникнат опасения, мъжът й да се стресира до такава степен, че или да загуби всякакъв сексуален интерес към нея, или да не пожелае второ дете, за да не преживее тя отново родилните мъки.
За щастие, статистиката показва, че са редки случаите, когато някой мъж, след като е бил свидетел на раждане, да загуби интерес към половинката си и това да доведе до влошаване на сексуалния им живот… У нас, емоционалните трудности, с които се сблъскват немалко бащи, не им пречи да присъстват в родилната зала, въпреки че, по правило, бременната е тази, която решава дали съпругът й да присъства или не по време на раждането. В известен смисъл обаче, това е егоистично, защото така тя не дава на мъжа си правото на избор; никой бъдещ баща не би трябвало да се чувства задължен да бъде в родилната зала, но и никой не би искал да е отстранен категорично от там от собствената си съпруга…
В държавните болници няма забрана мъжът да присъства на раждането на жена си (освен в случаите на секциум), но той трябва да заяви това си желание предварително. В някои болници, за да присъства съпруга се заплаща такса и задължително се наема самостоятелна зала, а срещу съответно заплащане може и да се поръча лекарски екип, който да извърши самото раждане… Най-доброто за едно благополучно раждане е обаче, предварителното запознаване със самия процес от страна на жената (ако е първескиня), както и с лекарския екип, който да наблюдава развитието на бременността и да осъществи самото раждане.
Бъдещ баща настоява родителите му да присъстват на раждането на детето, съпругата му е ужасенаКак бихте реагирали, ако мъжът ви иска да покани родителите си на голямото шоу? Раждането е истинско…Jun 18 2018vsyakajena.com
Източник: mila.bg