Рингвила, известен също като дерматофитоза, е силно заразна форма на гъбички по кожата и според Центъра за контрол и превенция на заболяванията (CDC) над 700 000 души посещават ежегодно лекаря си с опасения относно трихофития. Хиляди от заразените не търсят лечение, затова продължавайте да четете, за да сте сигурни, че знаете какво да правите, ако някога се сблъскате с подобна ситуация в бъдеще. Тук сме събрали списък с някои средства за защита, които можете да използвате вкъщи. Важно е да имате предвид, че независимо от факта, че всяко от тези лекарства е добре проучено, все пак трябва да се консултирате с лекар, преди да започнете лечение на тения в домашни условия. Ако имате анамнеза за кожни или гъбични инфекции, насрочете среща с дерматолог.
1. Куркума
Куркумата е известна със своите противовъзпалителни свойства. Предполага се, че компонент, присъстващ в куркумата, наречен куркумин, има антимикробни свойства.
Как да използвате:
Използвайте куркума като чай или я използвайте при приготвянето на храната.
Използването на куркума директно ще бъде по-ефективно при гъбичните инфекции.
Смесете я с вода или кокосово масло и поставете пастата върху заразената област.
Оставете възможно най-дълго, преди да изплакнете.
Забележка: Прилагането на куркума може да направи кожата ви жълта, но не се притеснявайте, тъй като това изчезва след няколко дни.
2. Ябълков оцет
Анти-гъбичните свойства на оцета от ябълки могат да ви помогнат да лекувате сърбежа и сухотата на вашата инфекция. Съдържанието в нефилтрирания оцет от ябълки регулира растежа на дрождите чрез неутрализиране на рН.
Как да използвате:
Нанесете ябълковия оцет на заразената зона с памучна топка, напоена в него.
Процесът се повтаря до 3 пъти дневно.
Изплакнете след 15 минути, ако ще излизате или ако инфекцията е в област, която поти.
3. Екстракт от листа на нийм
Azadirachta indica, известен също като нийм от местните индианци, се счита за последния антимикотичен и естествен детоксикатор в Индия в продължение на стотици години. Екстрактът от Azadirachta indica е способен да премахне основните патогени и дермофити от кожата ви.
Как да използвате:
Сварете листата на нийма във вода за няколко минути. Промийте заразената област с помощта на водата. Не завивайте областта за твърде дълго време и не използвайте листата на нийм директно върху инфекцията, тъй като това може да предизвика дразнене на кожата.
4. Кокосово масло
Кокосово масло съдържа определено количество мастни киселини, които помагат на инфекцията, като увреждат клетъчните мембрани на гъбичките. Кокосово масло може да бъде ефективно средство само в случай на леки и умерени кожни инфекции.
Как да използвам:
Нанесете кокосово масло в заразената област 3 пъти на ден.
Използвайте го в продължение на няколко седмици дори след като инфекцията е изчезнала и нанасянето на кокосово масло като овлажняващ препарат може да бъде ефективен начин за предотвратяване на всякакви бъдещи инфекции.Този руски лек премахна досадните разширени вени веднъж-завинаги. Ето какво трябва да направимСамо този, който страда от разширени вени, знае колко неприятно е това заболяване. Рецептите против …Aug 7 2018vsyakajena.com
5. Масло от риган
Маслото от риган съдържа тимол и карвакол, които могат да спрат растежа на гъбичките.
Как да използвате:
Винаги използвайте разредено риганово масло в заразената област.
Прилагайте го до 3 пъти дневно.
Забележка: Уверете се, че получавате масло от риган (Origanum Vulgare), тъй като по-голямата част от ригановото масло на пазара съдържа обикновен риган (Origanum marjoram).
6. Чесън
Чесънът е най-разпространената идея за лечение на инфекции в почти всяко домакинство. Чесънът може да бъде ефективен срещу трихофития, както и срещу Trichophyton, Torulopsis, Candida и Cryptococcus.
Как да използвате:
Не нанасяйте суровата чесънова паста директно върху гъбичките. Това може да предизвика дразнене в продължение на часове. Смесете чесъновата паста със зехтин или кокосово масло. Нанесете тънко покритие от паста върху заразената област, като използвате памучна топка или чист парцал. Дръжте за 2 часа, преди да изплакнете. Повторете два пъти дневно, докато не забележите подобрение.
7. Масло от чаено дърво
Местните австралийци вярват в антибактериалните и противогъбични свойства на масло от чаено дърво в продължение на век. Днес това е често използван продукт, който е ефективен при лечението на гъбични инфекции. То детоксифицира заразената област и намалява възпалението. Как да използвате: Направете 2% разтвор на масло от чаено дърво с кокосово масло. Приложете го 3 пъти дневно в заразената област. Забележка: Ако нямате чувствителна кожа, можете да го използвате директно в заразената област.
Предпазни мерки:
Дръжте кожата чиста и суха. Носете обувки, които позволяват на въздуха да циркулира свободно около краката ви. Опитайте се да избегнете места като общи бани и съблекални. Ако нямате избор, уверете се, че носите подходящи обувки. Сменяйте чорапите и бельото ежедневно. Не излизайте в тесни дрехи в горещ ден. Избягвайте да споделяте неща като кърпи, чорапи, бельо, легла и др. Уверете се, че си миете ръцете, след като докоснете животно. Вземете душ веднага след тренировка. Дръжте ноктите си изрязани и чисти.
Какво да направите, ако вече сте заразени:
Опитайте се да запазите кожата възможно най-суха и чиста. Използвайте мека кърпа, за да я почистите и се уверете, че не използвате същата кърпа отново на други части на тялото. Избягвайте да носите тесни дънки, панталони или бельо. Използвайте тъкан, която не дразни кожата. Свободните дрехи и по-висококачествената тъкан намаляват триенето, ако инфекцията е между бедрата или в подмишниците. Ако не можете да избегнете да носитетесни дънки или подходяща тъкан, поставете ръчно изработени памучни тампони между бедрата или под мишниците. Това намалява триенето и дразненето. Знаем, че те сърби много, но се опитайте да избегнете всякакъв вид надраскване, тъй като влошава инфекцията. Не използвайте парфюми или миещи средства върху дрехите си, когато сте заразени, тъй като те могат да раздразнят кожата ви още повече. Сменяйте дрехите си ежедневно и почиствайте заразената област поне два или три пъти на ден.
Кога да посетите лекар:
Дори и в най-тежките случаи на трихофития, тя изчезва от 2 седмици до 20 дни. Но ако не изчезне дори след предложения период от време, незабавно се обърнете към лекар. Забележка: Тази статия е с изключително информационна цел. Преди да използвате каквито и да е диети и средства от народната или алтернативната медицина, се консултирайте със своя лекар.
Източник: modernitta.comМлада лекарка изригна: Знаете ли какво е да си притиснат между ужасната здравна система и нахални пациенти?Младата лекарка Ивелина Иванова изригна срещу съмненията за лекарска грешка около нашумелия случай с…Aug 6 2018vsyakajena.com